SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Stage Results for Hope Tech Women Enduro - 14-Oct-2017 - Enduro - Hope Line
...return to index
Enduro - Hope Line
Pos
No.
Name
Team
Class
Time
Behind
Hardtail
1st
5
Annie Last
OMX Pro Team
Elite
1:40.10
2nd
279
Bex Baraona
Female Riders
Elite
1:41.75
+0:01.65
3rd
21
Polly Henderson
Female Riders Race Team
U21
1:43.95
+0:03.85
4th
20
Harriet Harnden
T-MO Racing
U21
1:45.52
+0:05.42
5th
4
Martha Gill
Marin Stans Notubes
Elite
1:45.96
+0:05.86
6th
253
Monet Rose Adams
Scott Bikes
Elite
1:46.21
+0:06.11
7th
41
Sarah Collinson
Senior
1:49.14
+0:09.04
8th
7
Carrie Poole
Team Flare, Bike Rehab
Elite
1:49.71
+0:09.61
9th
126
Emily Horridge
Master
1:49.85
+0:09.75
10th
90
Emma Whitaker
Senior
1:51.97
+0:11.87
11th
256
Catherine Hart
Biketreks
Veteran
1:52.67
+0:12.57
12th
60
Rosie Holdsworth
Wideopen Mag
Senior
1:52.73
+0:12.63
13th
25
Abigale Lawton
Sixth Element/Uberbike
U21
1:53.42
+0:13.32
14th
125
Jessica Heaps
Master
1:54.21
+0:14.11
15th
59
Alicia Hockin
Minehead Merlins
Senior
1:54.58
+0:14.48
16th
53
Toni Fryer
Senior
1:54.94
+0:14.84
17th
81
Samantha Pickard
Senior
1:55.07
+0:14.97
18th
28
Rose Tempest
U21
1:55.25
+0:15.15
19th
9
Emily Wadsworth
U21
1:55.33
+0:15.23
20th
31
Lucy Allan
Torq
Senior
1:55.71
+0:15.61
21st
58
Jenn Hoare
Senior
1:55.77
+0:15.67
22nd
13
Rebecca Bennett
Chatburn Downhill
U21
1:56.00
+0:15.90
23rd
206
Emma Parkes
Veteran
1:56.29
+0:16.19
24th
210
Kate Ratcliffe
Gisburn DH Diggers
Grand Vet
1:57.10
+0:17.00
25th
17
Melody Fife
U21
1:57.11
+0:17.01
26th
174
Ruth Bowman
Veteran
1:57.13
+0:17.03
27th
122
Julia Hamlyn
Master
1:57.35
+0:17.25
28th
161
Robyn Walton
The Development
Master
1:57.43
+0:17.33
29th
209
Lucy Prowse
Veteran
1:57.90
+0:17.80
30th
128
Gemma Ingall
Master
1:58.12
+0:18.02
31st
73
Chloe Meredith
Senior
1:58.17
+0:18.07
32nd
75
Jessie-May Morgan
Senior
1:58.34
+0:18.24
33rd
222
Hazel Townsend
Veteran
1:58.48
+0:18.38
34th
83
Emma Reader
Senior
1:58.58
+0:18.48
35th
252
Eloise Lindenberg
Veteran
1:58.60
+0:18.50
36th
49
Anna Fletcher
Senior
1:59.20
+0:19.10
37th
183
Sandra Drummond
Veteran
1:59.41
+0:19.31
38th
220
Maddie Swallow
Veteran
1:59.91
+0:19.81
39th=
131
Michaela Laxton
Master
2:00.00
+0:19.90
H
39th=
22
Katie Hesden
Beicwyr Brenin
U21
2:00.00
+0:19.90
41st
156
Cath Tilford
TRG Racing
Master
2:00.21
+0:20.11
42nd
203
Jenny Nuttall
Ride Bikes
Veteran
2:00.33
+0:20.23
43rd
219
Rachel Sokal
Veteran
2:00.68
+0:20.58
44th
110
Rachael Crellin
Master
2:00.98
+0:20.88
45th
170
Cheryl Arnold
Chipmunk
Veteran
2:01.03
+0:20.93
46th
168
Nicola Young
Beamish Oddsox
Master
2:01.17
+0:21.07
47th
23
Amber Hull
East Bradford CC
U21
2:01.73
+0:21.63
48th
223
Donna Waring
Veteran
2:01.91
+0:21.81
49th
207
Liz Peacock
Team Breakpad
Veteran
2:02.02
+0:21.92
50th
50
Megan Forman
Team Flare
Senior
2:02.15
+0:22.05
51st
12
Charlotte Alston
Racing Chance Foundation
U21
2:02.24
+0:22.14
52nd
44
Lauren Davies
Senior
2:02.35
+0:22.25
53rd
10
Olivia Wood
Senior
2:02.45
+0:22.35
54th
254
Carolynn Willmore
Senior
2:02.68
+0:22.58
55th
117
Joanne Gibson
Master
2:02.77
+0:22.67
56th
113
Sam Dainty
Master
2:03.12
+0:23.02
57th
8
Penny Rowson
JS Cycle Shack
Senior
2:03.15
+0:23.05
58th
185
Jill Eccleston
Run Bike Fun
Veteran
2:03.21
+0:23.11
H
59th
30
Katy Woolley
U21
2:03.51
+0:23.41
60th
147
Lisa Roberts
Master
2:03.52
+0:23.42
61st
46
Amanda Dexter
Senior
2:03.68
+0:23.58
62nd
65
Francesca Kelly
Senior
2:03.71
+0:23.61
63rd
111
Rachael Crewesmith
Master
2:03.92
+0:23.82
H
64th
199
Tracey Lawton
Veteran
2:04.03
+0:23.93
65th
38
Chloe Cains
Senior
2:04.04
+0:23.94
66th
188
Nicola Freeman
Veteran
2:04.18
+0:24.08
67th
119
Jaime Gray
Master
2:04.21
+0:24.11
68th
121
Sally Hall
Master
2:04.43
+0:24.33
69th
154
Gemma Thomas
Master
2:04.98
+0:24.88
70th
52
Natalie Fraser
Senior
2:05.37
+0:25.27
71st
208
Liz Prokopowicz
Veteran
2:05.44
+0:25.34
72nd
215
Helen Ryan
Veteran
2:05.53
+0:25.43
73rd
107
Emma Cornes
Master
2:05.57
+0:25.47
74th
198
Kathryn Jones
Ilkley Cycling Club
Veteran
2:05.90
+0:25.80
75th
214
Karen Rushton-Wright
Veteran
2:05.96
+0:25.86
76th
67
Jade Limpus
Senior
2:06.21
+0:26.11
77th
153
Faye Stewart
Master
2:06.23
+0:26.13
78th
101
Kasia Breska
Master
2:06.41
+0:26.31
79th
40
Rebecca Cleator
Senior
2:06.59
+0:26.49
80th
88
Liz Waterhouse
Senior
2:06.82
+0:26.72
81st
263
Natalia Piechowiak
Senior
2:06.91
+0:26.81
82nd
39
Tess Cakebread-Brown
Senior
2:07.19
+0:27.09
83rd
98
Deborah Birks
Master
2:07.33
+0:27.23
84th
261
Kath Pickard
Grand Vet
2:07.44
+0:27.34
85th
64
Zara Kane
Flare Clothing Co
Senior
2:07.47
+0:27.37
86th
134
Alice McNeil
Master
2:07.65
+0:27.55
H
87th
200
Janet Litten
Grand Vet
2:07.70
+0:27.60
88th
99
Rebecca Bowen
Master
2:07.71
+0:27.61
89th
2
Alice Clews-Smith
U21
2:08.20
+0:28.10
90th
163
Janine Weatherington
Master
2:08.26
+0:28.16
91st
70
Katie May
Senior
2:08.32
+0:28.22
H
92nd
141
Harriet Pettingill
Master
2:08.40
+0:28.30
93rd
258
Heather Butterworth
Veteran
2:08.43
+0:28.33
94th
162
Clare Waring
Master
2:08.53
+0:28.43
95th
95
Katie Barker
Master
2:08.60
+0:28.50
96th
29
Georgia Wilson
U21
2:08.77
+0:28.67
97th
63
Lauren Jenkins
Senior
2:09.03
+0:28.93
98th
114
Lindsey Davison
Master
2:09.31
+0:29.21
99th
103
Layla Cartwright
Master
2:09.57
+0:29.47
100th
144
Laura Pullen
Master
2:09.84
+0:29.74
101st
178
Derv Corduff
Grand Vet
2:09.85
+0:29.75
102nd=
165
Nicola Whittle
Master
2:09.96
+0:29.86
102nd=
218
Sarne Smith
Veteran
2:09.96
+0:29.86
104th
61
Louise Hulse
Senior
2:10.15
+0:30.05
105th
224
Charlotte Watson
Veteran
2:10.20
+0:30.10
106th
14
Lily Brindle
Preston Pirates BMX Club
U21
2:10.23
+0:30.13
107th
97
Heulwen Baughn
Master
2:10.29
+0:30.19
108th
257
Daisy Butterworth
Leisure Lakes Bikes
U21
2:10.33
+0:30.23
109th
149
Christine Rose
Master
2:10.34
+0:30.24
110th
196
Ann Hurst
Eden Runners
Grand Vet
2:10.68
+0:30.58
111th
213
Kathryn Robinson
Veteran
2:10.79
+0:30.69
112th
216
Deborah Smith
Veteran
2:11.22
+0:31.12
113th=
255
Emilia Wood
Salt Ayre Cog Set
U21
2:11.25
+0:31.15
113th=
157
Gemma Towell
All Terrain Cycles
Master
2:11.25
+0:31.15
115th
86
Jessica Strange
Senior
2:11.27
+0:31.17
116th
105
Vicky Chapman
MMB
Master
2:11.36
+0:31.26
117th
89
Emily Watson
Senior
2:11.67
+0:31.57
118th
158
Wendy Trimbel
Master
2:11.79
+0:31.69
119th
100
Louise Bowes
Master
2:11.87
+0:31.77
120th
57
Sam Hewitt
Ashley Touring CC
Senior
2:12.08
+0:31.98
121st
123
Victoria Harold
Master
2:12.12
+0:32.02
122nd
16
Ffion Brutnell
U21
2:12.20
+0:32.10
123rd
137
Jennifer Nelson
Master
2:12.78
+0:32.68
124th
112
Katherine Crompton
Garage Bikes
Master
2:12.83
+0:32.73
125th
87
Alice Walton
Senior
2:12.85
+0:32.75
126th=
164
Miss C Whiteley
Master
2:13.22
+0:33.12
126th=
92
Miriam Abbott
Master
2:13.22
+0:33.12
128th
85
Victoria Simpson
Senior
2:13.53
+0:33.43
129th
135
Alanna Milne
Master
2:13.76
+0:33.66
130th
143
Emma Poole
Master
2:14.00
+0:33.90
131st
138
Kate O'Callaghan
Master
2:14.06
+0:33.96
132nd
36
Amy Brown
Reliable Rogers
Senior
2:14.44
+0:34.34
133rd
150
Jenny Salerno
Master
2:14.47
+0:34.37
134th
182
Liz Dawson
Veteran
2:14.61
+0:34.51
135th
152
Tamara Simpson
Master
2:14.80
+0:34.70
136th
227
Lesley Wilson
Veteran
2:14.82
+0:34.72
137th
11
Malgorzata Zarczynska
Cranky Betty
Senior
2:14.91
+0:34.81
138th
18
Andrea Griffiths
UOC MTB Society
U21
2:15.20
+0:35.10
139th
159
Rachel Turnbull
Master
2:15.45
+0:35.35
140th
93
Beth Austermuhle
Master
2:15.56
+0:35.46
141st
221
Lindsey Talks
Hamsterley Trailblazers
Veteran
2:15.74
+0:35.64
142nd
68
Leanne Macdonald
Doris Dickhead
Senior
2:15.76
+0:35.66
143rd
124
Rebecca Hatton
Master
2:16.10
+0:36.00
144th=
71
Emma Mcclurey
Senior
2:16.22
+0:36.12
144th=
102
Denise Cameron
Master
2:16.22
+0:36.12
146th
173
Julie Bennett
Veteran
2:17.33
+0:37.23
147th
169
Vic Alker
Singletrack Magazine
Veteran
2:17.48
+0:37.38
148th
259
Leah Tulloch
U21
2:17.74
+0:37.64
149th
66
Katie Lawton
Senior
2:17.99
+0:37.89
150th
77
Jenni Myers
Albarosa
Senior
2:18.00
+0:37.90
151st
118
Aoife Glass
Master
2:18.06
+0:37.96
152nd
26
Katie Long
U21
2:18.19
+0:38.09
H
153rd
33
Amy Astill
Penguin Pirates
Senior
2:18.39
+0:38.29
154th
148
Sarah Robinson
Master
2:19.72
+0:39.62
155th
142
Sarah Pilkington
Blaydon Cycle Club
Master
2:20.04
+0:39.94
156th
180
Julie Cummins
Veteran
2:20.20
+0:40.10
157th
167
Holly Youde
Master
2:20.23
+0:40.13
158th
109
Liz Greaves
Swinley Bike Hub
Master
2:20.56
+0:40.46
159th
35
Emma Boocock
Senior
2:20.58
+0:40.48
160th
47
Natalia Downing
Senior
2:20.62
+0:40.52
161st
212
Cath Robinson
Veteran
2:20.67
+0:40.57
162nd
27
Jael Maw
Team Flare
U21
2:21.07
+0:40.97
163rd
146
Sam Redgate
Master
2:21.41
+0:41.31
164th
56
Stephanie Hetherington
Senior
2:21.59
+0:41.49
165th
45
Amy Deacon
Senior
2:21.61
+0:41.51
166th
175
Carolyn Brown
Hope Technology
Grand Vet
2:21.75
+0:41.65
167th
160
Nicola Walker
Master
2:21.76
+0:41.66
168th
262
Lisa Algar
Veteran
2:21.93
+0:41.83
169th
166
Lindsey Wilcock
Master
2:22.00
+0:41.90
170th
179
Sarah Crunkhorn
Veteran
2:22.08
+0:41.98
171st
80
Jemma Pennington
Senior
2:22.30
+0:42.20
172nd
19
Philippa Hanson
Bangor University
U21
2:22.60
+0:42.50
H
173rd
197
Julie Jagger
Run Bike Fun
Grand Vet
2:22.69
+0:42.59
174th
3
Amy Gallagher
Sheffield Dirt Queens
Senior
2:22.72
+0:42.62
175th
129
Elaine Ireland
Master
2:22.91
+0:42.81
176th
74
Katherine Moore
Senior
2:23.23
+0:43.13
177th
201
Karen Maw
Boston Wheelers
Veteran
2:24.29
+0:44.19
178th
251
Rachel Kirk
Master
2:24.37
+0:44.27
179th
204
Joanne Oakey
Settle Wheelers
Veteran
2:24.55
+0:44.45
H
180th
24
Georgia Hutchinson
Hamsterley Trailblazers
U21
2:24.82
+0:44.72
181st
181
Melody Dark
Veteran
2:25.32
+0:45.22
182nd
48
Jade Field
TFP
Senior
2:25.41
+0:45.31
H
183rd
94
Emma Baird
Loose and a Goose
Master
2:25.66
+0:45.56
184th
1
Liz Bond
Veteran
2:26.01
+0:45.91
185th
51
Natasha Franklin
Senior
2:26.49
+0:46.39
186th
139
Megan Owen
Master
2:26.61
+0:46.51
H
187th
104
Marie Chapman
Master
2:26.70
+0:46.60
188th=
72
Orla McKenna
Senior
2:26.88
+0:46.78
188th=
194
Diane Hawkins
Veteran
2:26.88
+0:46.78
190th
132
Lucy Marshall
Roy Davies Cycles
Master
2:27.08
+0:46.98
191st
55
Laura Gregory
Senior
2:27.37
+0:47.27
192nd
62
Clementine Jackson
Senior
2:27.57
+0:47.47
193rd
191
Sophie Halcrow
Veteran
2:28.55
+0:48.45
194th
32
Jane Armstrong-Raw
Senior
2:29.60
+0:49.50
195th
187
Eleanor Firth
Veteran
2:29.84
+0:49.74
196th
54
Faiqah Ghaffur
Senior
2:29.91
+0:49.81
197th
217
Jayne Smith
Veteran
2:30.28
+0:50.18
H
198th
278
Hannah Moore
Female Riders
Senior
2:31.09
+0:50.99
199th
37
Melissa Bultez
Senior
2:31.26
+0:51.16
200th
69
Sarah Manning
Senior
2:31.49
+0:51.39
201st
127
Emma Huddleston
Master
2:32.71
+0:52.61
202nd
186
Sonja Farrell-Beales
Hampbea
Veteran
2:34.43
+0:54.33
203rd
82
Alizon Ratcliffe
Gisburn DH Diggers
Senior
2:35.46
+0:55.36
204th
264
Skye Newman
U21
2:36.05
+0:55.95
205th
176
Emma Carline
Veteran
2:36.67
+0:56.57
206th
78
Rachel Norman
Senior
2:37.85
+0:57.75
207th
211
Sara Roberts
Veteran
2:38.41
+0:58.31
208th
115
Liz Farley
Master
2:41.22
+1:01.12
H
209th
192
Nicola Hampshire
Hampbea
Veteran
2:41.60
+1:01.50
210th
184
Lynn Eastwood
Veteran
2:42.41
+1:02.31
211th
195
Frances Hoare
Grand Vet
2:42.69
+1:02.59
212th
43
Emma Craske
Senior
2:43.12
+1:03.02
213th
190
Lisa Gettins
Dame Forest of Dean
Veteran
2:45.03
+1:04.93
214th
228
Ann Wood
Veteran
2:45.09
+1:04.99
215th
260
Sarah Garrish
Master
2:45.11
+1:05.01
216th
205
Verity Okeefe
Veteran
2:46.06
+1:05.96
217th
116
Helen Louise Gallimore
Master
2:48.01
+1:07.91
H
Back to Top