Results for LDMTA 2017 - 10-Sep-2017 - Provisional - Medium

...return to index

Medium - Results

20.27km

Pos No. Name Club Category Time Behind YHA LDMTA Mountaineer Outward Bound Novice
1st 372 Chloe Haines Dark Peak Fell Runners F 05:21:33   Y        
2nd 339 Kirsty Bryan-Jones Dark Peak Fell Runners FV40 05:38:15 +00:16:42          
3rd 347 Charlie Mcintosh Pudsey & Bramley AC MV50 05:50:15 +00:28:42 Y        
4th 331 Matthew Smith Forth Valley Orienteers MV50 05:50:39 +00:29:06         N
5th 361 Dan Gilbert Horwich R M I Harriers MV40 06:13:35 +00:52:02         N
6th 335 Gwyn Bellamy Westerlands Cross Country Club M 06:14:58 +00:53:25         N
7th 303 Richard Dixson Pennine Fell Runners MV40 06:25:28 +01:03:55          
8th 319 Geoff Briggs Pennine Fell Runners MV50 06:47:35 +01:26:02 Y        
9th 308 Mick Garratt Esk Valley Fell Club MV60 07:04:55 +01:43:22   L M    
10th 302 Iain Bell Deeside orienteering club MV50 07:46:30 +02:24:57 Y        
m3-7 355 Joe Todd Kendal Amateur Athletic Club MV40 02:46:42           N
m5-6 341 James Woodman Pudsey & Bramley AC M 04:58:11   Y   M   N
m5-7 349 Mark Burley Macclesfield Harriers & AC M 05:05:38           N
rtd 344 Andy Barnett Dark Peak Fell Runners MV50     Y        
rtd 340 Josie Greenhalgh Lostock AC FV40              
rtd 322 Katy Thompson Clayton-le-Moors Harriers FV60     Y   M    
rtd 357 Rowena Browne Bowland Fell Runners FV50     Y L      
rtd 337 John Stephenson Glossopdale Harriers MV60              
rtd 351 Stephen Burt Dark Peak Fell Runners MV50              
rtd 326 Adam Malloy Derwent Valley Running Club M             N
rtd 371 Colin Valentine Keswick AC MV50              
rtd 336 Cliff Etherden Lakeland Orienteering Club MV60     Y        
rtd 318 John Taylor Bowland Fell Runners MV60              
rtd 373 Adam Speed Pudsey & Bramley AC MV40       L      
rtd 325 Martyn Hodgson Saddleworth Runners Club MV50         M   N
rtd 363 Rebekah Beadle Lakeland Orienteering Club FV50           O  
rtd 334 Simon Woolley Derwent Valley Running Club M         M O N
rtd 315 Ali Bramall Ambleside AC FV50       L M O  
rtd 375 Phil Mather Lonsdale Fell Runners M             N
rtd 374 Malcolm McMillan Baildon Runners M             N
rtd 333 Stephen Smithies Calder Valley Fell Runners MV40     Y        
rtd 342 Robin Orr Garscube Harriers MV50       L      
rtd 369 Matthew Seddon Pudsey & Bramley AC M     Y L      
rtd 314 Julie Mair Pudsey Pacers F         M   N
rtd 317 Mandy Goth Todmorden Harriers FV50              
rtd 346 Jessica Orr   F             N
rtd 358 Rosie Watson Cumberland Fell Runners F             N
rtd 364 Debbie Thompson   FV60       L      
rtd 362 Magnus Ross   MU21             N
rtd 313 Graham Arthur Highland Hill Runners MV60       L      
rtd 307 Michael Buckenham   MV40     Y L M   N
rtd 311 Mark Sammon SELOC MV40              
rtd 377 Jackie Scarf Calder Valley Fell Runners FV50     Y        
rtd 304 Lesley Malarkey Keswick AC FV60              
rtd 338 Catherine Wilson Rossendale Harriers & AC F     Y        
rtd 345 Stephen Ross   MV50              
rtd 367 David Anderson Pudsey & Bramley AC MV40              
rtd 354 Outi Kamarainen Ilkley Harriers AC F     Y        
rtd 306 Jamie Hutchinson Ilkley Harriers AC MV40             N
rtd 323 Lindsay Harrod Helm Hill Runners FV50              
rtd 328 Jim Simpson St Albans Striders MV50     Y        
rtd 301 Richard Townsend Saltwell Harriers MV50     Y        
rtd 356 Peter Dyer Avon Valley Runners M             N
rtd 305 Ian Charters Bowland Fell Runners MV60     Y        
rtd 359 Lindsay Palmer Glossopdale Harriers FV50     Y        
rtd 312 Phil Hodgson Todmorden Harriers MV60         M    
rtd 300 Charlotte Watson West Cumberland Orienteering Club F              
rtd 360 Paul Taylor Saddleworth Runners Club MV50             N