Results for Breca Gower - 08-Jul-2018

Results for Breca Gower - 08-Jul-2018

Class Results

Mens

Results

42km 1000m

Pos No. Name Team Gender/Age Time Behind
1st 162 Max Wolke Die Bruderwunderz   05:21:29  
2nd 132 Adam Jackson Worcester and BAD Tri   05:24:41 +00:03:12
3rd 154 Luke Moseley Real Endurance Coaching   05:31:20 +00:09:51
4th 115 Marc Davies Swansea Massive   05:38:31 +00:17:02
5th 124 Adam Gibson Green Machines   05:49:28 +00:27:59
6th 110 Onoda Wilcock No goubunku   05:50:48 +00:29:19
7th 140 Nigel Edginton Team FFH   05:52:25 +00:30:56
8th 161 michael alexander weswimrun.org   06:31:01 +01:09:32
9th 121 Simon Laver Northern Monkeys   06:33:47 +01:12:18
10th 141 Tom Gelder Lincoln Tri Smimrun   06:42:12 +01:20:43
11th 122 Huw Bennett Benny Boys   06:50:07 +01:28:38
12th 135 David Burckett-St.LAurent Paw Patrol   06:50:57 +01:29:28
13th 144 stuart went Keen 2 tri   06:51:17 +01:29:48
14th 111 Ryan Page Berserkers   06:55:45 +01:34:16
15th 136 Guy Dauncey Berko Buoys   06:57:11 +01:35:42
16th 106 Peter Murphy Jane's cafe tour   06:57:24 +01:35:55
17th 126 Myburgh van Aswegen Team OneLife   07:22:44 +02:01:15
18th 113 Dominic Bosher Bosh Bros   07:26:18 +02:04:49
19th 151 Owen Hawkins Your pace or mine?   07:27:24 +02:05:55
20th 128 Hefin Davies Dyer Straits   07:36:34 +02:15:05
21st 145 Nick Goddard Return of UWOTM8   07:37:53 +02:16:24
22nd 164 paul beaton Unfinished Business - Team 39   07:47:55 +02:26:26
23rd 158 Charel Marais Bok & Pom   07:48:51 +02:27:22
24th 108 Marc Delea GOA   07:49:21 +02:27:52
25th 123 Ian Scott No race for old men   07:58:29 +02:37:00
26th 147 Andrew Wallace Swim Pembrokeshire   07:59:05 +02:37:36
27th 103 ANTHONY QUICK Tri ‘n’ Swim   08:04:25 +02:42:56
28th 104 John Davies Team Hendy   08:06:16 +02:44:47
29th 105 David Jackson The Coastbusters   08:11:25 +02:49:56
30th 165 Simon Williams Kingswood Phoenix   08:12:26 +02:50:57
31st 102 Richard Pinchin The Perils of Penelope Pitstop   08:14:02 +02:52:33
32nd 118 paul williams Every man for himself   08:19:10 +02:57:41
33rd 137 Stuart Yates Bond villains   08:20:58 +02:59:29
34th 152 Ben Davies Hearing Wales   08:24:18 +03:02:49
35th 150 David Philipps The Mighty Ducks   08:25:13 +03:03:44
36th 134 Edward Sawtell Rob & Ed   08:31:16 +03:09:47
37th 120 Paul Courtney Ambitious amphibians   08:48:26 +03:26:57
38th 153 Chris Gregory Cwtch me if you can   09:05:07 +03:43:38
39th 129 Matti Laine Gravy Seals   09:14:39 +03:53:10
40th 107 Pierre Larsson Sputnik   09:24:14 +04:02:45
41st 130 Indi Gabri Indurotriges   09:43:43 +04:22:14
42nd 131 John Price Are We There Yet?   09:45:57 +04:24:28
43rd 155 David Holford Goof Troop   09:51:26 +04:29:57
44th 166 Michael Griffiths Del Boy and Rodney   09:55:34 +04:34:05
  139 Paul David Farrer Whitesnake   DNS  
  148 Andrew Bailey Denstone Dads   DNS  
  142 Martin Cole Cojones   DNS  
  143 John Rees Team Rees   DNS  
  125 Tom Gelder Swimrun Lincoln   DNS  

Mixed

Results

42km 1000m

Pos No. Name Team Gender/Age Time Behind
1st 163 Ben Martin Team Precision Hydration UK   05:54:29  
2nd 117 Rebbeca Slaymaker Team BobSlay   06:36:59 +00:42:30
3rd 160 Ffion Davies 2 Dumb 2 Quit   06:37:54 +00:43:25
4th 146 Emma Richards BlueGem   06:43:12 +00:48:43
5th 112 Joanna Shallcross The Barnies   07:12:24 +01:17:55
6th 157 Nicole Brown H2-Owww   07:16:35 +01:22:06
7th 127 Jude Harford Water Babies   07:30:51 +01:36:22
8th 116 Catriona Quirie sink or swim   07:34:50 +01:40:21
9th 114 Kay Myerscough Myerscousers   07:56:05 +02:01:36
10th 156 Lawrence Shafier Babes   08:27:40 +02:33:11
11th 167 Gemma Chaters AdventureTime   08:30:16 +02:35:47
12th 109 Kerry Rogers 2nd time lucky   08:31:22 +02:36:53
  149 michele chung Streatham Stragglers   DNF  
  119 Dylan Davies Big & Little Boots   DNS  
  138 Jill Cadwgan Sink or Swim   DNS  

Womens

Results

42km 1000m

Pos No. Name Team Gender/Age Time Behind
1st 159 Rosemary Byde sportextremeswimrun.com   06:59:44  
2nd 133 Elizabeth Prince Dancing Queens   08:37:01 +01:37:17
3rd 101 Rebecca Clatworthy A blonde and a brunette   08:42:44 +01:43:00
Course Results

Brecca Gower - Full Course

Results

42km 1000m

Pos No. Name Team Gender/Age Class Time Behind
1st 162 Max Wolke Die Bruderwunderz   Mens 05:21:29  
2nd 132 Adam Jackson Worcester and BAD Tri   Mens 05:24:41 +00:03:12
3rd 154 Luke Moseley Real Endurance Coaching   Mens 05:31:20 +00:09:51
4th 115 Marc Davies Swansea Massive   Mens 05:38:31 +00:17:02
5th 124 Adam Gibson Green Machines   Mens 05:49:28 +00:27:59
6th 110 Onoda Wilcock No goubunku   Mens 05:50:48 +00:29:19
7th 140 Nigel Edginton Team FFH   Mens 05:52:25 +00:30:56
8th 163 Ben Martin Team Precision Hydration UK   Mixed 05:54:29 +00:33:00
9th 161 michael alexander weswimrun.org   Mens 06:31:01 +01:09:32
10th 121 Simon Laver Northern Monkeys   Mens 06:33:47 +01:12:18
11th 117 Rebbeca Slaymaker Team BobSlay   Mixed 06:36:59 +01:15:30
12th 160 Ffion Davies 2 Dumb 2 Quit   Mixed 06:37:54 +01:16:25
13th 141 Tom Gelder Lincoln Tri Smimrun   Mens 06:42:12 +01:20:43
14th 146 Emma Richards BlueGem   Mixed 06:43:12 +01:21:43
15th 122 Huw Bennett Benny Boys   Mens 06:50:07 +01:28:38
16th 135 David Burckett-St.LAurent Paw Patrol   Mens 06:50:57 +01:29:28
17th 144 stuart went Keen 2 tri   Mens 06:51:17 +01:29:48
18th 111 Ryan Page Berserkers   Mens 06:55:45 +01:34:16
19th 136 Guy Dauncey Berko Buoys   Mens 06:57:11 +01:35:42
20th 106 Peter Murphy Jane's cafe tour   Mens 06:57:24 +01:35:55
21st 159 Rosemary Byde sportextremeswimrun.com   Womens 06:59:44 +01:38:15
22nd 112 Joanna Shallcross The Barnies   Mixed 07:12:24 +01:50:55
23rd 157 Nicole Brown H2-Owww   Mixed 07:16:35 +01:55:06
24th 126 Myburgh van Aswegen Team OneLife   Mens 07:22:44 +02:01:15
25th 113 Dominic Bosher Bosh Bros   Mens 07:26:18 +02:04:49
26th 151 Owen Hawkins Your pace or mine?   Mens 07:27:24 +02:05:55
27th 127 Jude Harford Water Babies   Mixed 07:30:51 +02:09:22
28th 116 Catriona Quirie sink or swim   Mixed 07:34:50 +02:13:21
29th 128 Hefin Davies Dyer Straits   Mens 07:36:34 +02:15:05
30th 145 Nick Goddard Return of UWOTM8   Mens 07:37:53 +02:16:24
31st 164 paul beaton Unfinished Business - Team 39   Mens 07:47:55 +02:26:26
32nd 158 Charel Marais Bok & Pom   Mens 07:48:51 +02:27:22
33rd 108 Marc Delea GOA   Mens 07:49:21 +02:27:52
34th 114 Kay Myerscough Myerscousers   Mixed 07:56:05 +02:34:36
35th 123 Ian Scott No race for old men   Mens 07:58:29 +02:37:00
36th 147 Andrew Wallace Swim Pembrokeshire   Mens 07:59:05 +02:37:36
37th 103 ANTHONY QUICK Tri ‘n’ Swim   Mens 08:04:25 +02:42:56
38th 104 John Davies Team Hendy   Mens 08:06:16 +02:44:47
39th 105 David Jackson The Coastbusters   Mens 08:11:25 +02:49:56
40th 165 Simon Williams Kingswood Phoenix   Mens 08:12:26 +02:50:57
41st 102 Richard Pinchin The Perils of Penelope Pitstop   Mens 08:14:02 +02:52:33
42nd 118 paul williams Every man for himself   Mens 08:19:10 +02:57:41
43rd 137 Stuart Yates Bond villains   Mens 08:20:58 +02:59:29
44th 152 Ben Davies Hearing Wales   Mens 08:24:18 +03:02:49
45th 150 David Philipps The Mighty Ducks   Mens 08:25:13 +03:03:44
46th 156 Lawrence Shafier Babes   Mixed 08:27:40 +03:06:11
47th 167 Gemma Chaters AdventureTime   Mixed 08:30:16 +03:08:47
48th 134 Edward Sawtell Rob & Ed   Mens 08:31:16 +03:09:47
49th 109 Kerry Rogers 2nd time lucky   Mixed 08:31:22 +03:09:53
50th 133 Elizabeth Prince Dancing Queens   Womens 08:37:01 +03:15:32
51st 101 Rebecca Clatworthy A blonde and a brunette   Womens 08:42:44 +03:21:15
52nd 120 Paul Courtney Ambitious amphibians   Mens 08:48:26 +03:26:57
53rd 153 Chris Gregory Cwtch me if you can   Mens 09:05:07 +03:43:38
54th 129 Matti Laine Gravy Seals   Mens 09:14:39 +03:53:10
55th 107 Pierre Larsson Sputnik   Mens 09:24:14 +04:02:45
56th 130 Indi Gabri Indurotriges   Mens 09:43:43 +04:22:14
57th 131 John Price Are We There Yet?   Mens 09:45:57 +04:24:28
58th 155 David Holford Goof Troop   Mens 09:51:26 +04:29:57
59th 166 Michael Griffiths Del Boy and Rodney   Mens 09:55:34 +04:34:05
  149 michele chung Streatham Stragglers   Mixed DNF  
  142 Martin Cole Cojones   Mens DNS  
  143 John Rees Team Rees   Mens DNS  
  148 Andrew Bailey Denstone Dads   Mens DNS  
  125 Tom Gelder Swimrun Lincoln   Mens DNS  
  139 Paul David Farrer Whitesnake   Mens DNS  
  119 Dylan Davies Big & Little Boots   Mixed DNS  
  138 Jill Cadwgan Sink or Swim   Mixed DNS