SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Stage Results for Boltby Bash - 20-May-2018 - Enduro - Stage 2 (excluded)
...return to index
Enduro - Stage 2 (excluded)
8 controls
Pos
No.
Name
Team
Class
Time
Behind
1st
184
Andrew Devine
CGCC
Male Master (U40)
1:35.95
2nd
612
Lewis Seymour
The Special Ones
Male Senior (U30)
1:41.24
+0:05.29
3rd
335
Adam Hodgson
Male Master (U40)
1:41.34
+0:05.39
4th
38
Alex Hopper
110% Bikes
Male Senior (U30)
1:43.00
+0:07.05
5th
736
Greg Winspear
Peddlers
eBike
1:44.81
+0:08.86
6th
199
Mark Doughty
Trailhead Thailand
Male Grand Vet (50+)
1:46.03
+0:10.08
7th
275
Russel Walsh
Spice Girls Fan Club.
Male Senior (U30)
1:47.27
+0:11.32
8th
28
Dan Gibson
Male Veteran (U50)
1:47.92
+0:11.97
9th
198
Ian Doughty
Male Master (U40)
1:48.08
+0:12.13
10th
230
Andy Fawcett
Club Rhododendron
Male Master (U40)
1:48.40
+0:12.45
11th
695
Martin Vayro
SLB
Male Master (U40)
1:49.60
+0:13.65
12th
725
Karl Wilkinson
Chainsmokers
Male Master (U40)
1:49.75
+0:13.80
13th
210
Joss Eastwood
Male Senior (U30)
1:50.43
+0:14.48
14th
261
Gareth Gear
Sprocket Spankers
Male Master (U40)
1:51.79
+0:15.84
15th
501
Michael Moore
Male Master (U40)
1:51.85
+0:15.90
16th
265
Jason Gilbey
Sytner
Male Veteran (U50)
1:52.18
+0:16.23
17th
370
Gary Hunter
Chainsmokers
Male Veteran (U50)
1:52.27
+0:16.32
18th
606
Simon McMillan
Male Senior (U30)
1:52.35
+0:16.40
19th
602
Glen Saxton
Bad Brains MBC
Male Veteran (U50)
1:52.64
+0:16.69
20th
350
Peter Horlock
TNR
Male Veteran (U50)
1:52.73
+0:16.78
21st
383
Steve Jemison
Male Master (U40)
1:53.26
+0:17.31
22nd
450
Beef Lumsdon
Male Master (U40)
1:53.46
+0:17.51
23rd
658
Michael Strangeways
Team CHR
Male Veteran (U50)
1:53.80
+0:17.85
24th
191
Robbie Dodds
The Special Ones
Male Veteran (U50)
1:53.82
+0:17.87
25th
349
John Horlock
TNR
Male Master (U40)
1:54.36
+0:18.41
26th
200
Scott Doughty
Vasstech
Male Senior (U30)
1:54.46
+0:18.51
27th
474
Kevin Mcgirr
The Special Ones
Male Master (U40)
1:54.57
+0:18.62
28th
141
Kevin Cook
Male Master (U40)
1:55.34
+0:19.39
29th
324
Graham Herron
Team CHR
Male Master (U40)
1:55.75
+0:19.80
30th
356
Shaun Howe
Male Senior (U30)
1:55.81
+0:19.86
31st
622
Chris Smith
Yorkshire Puddings
Male Master (U40)
1:55.93
+0:19.98
32nd
537
Jonathan Parkin
Bad Brains MBC
Male Grand Vet (50+)
1:56.05
+0:20.10
33rd
404
Michael Kim
Team CHR
Male Master (U40)
1:56.26
+0:20.31
34th
584
Alan Robertson
Team CHR
Male Grand Vet (50+)
1:56.28
+0:20.33
35th
699
Richard Walker
Team Pro Race Bike Cleaner
Male Veteran (U50)
1:56.38
+0:20.43
36th
598
Colin Sanderson
50`s Rockstars
Male Grand Vet (50+)
1:56.91
+0:20.96
37th
336
Martin Hodgson
Male Master (U40)
1:56.96
+0:21.01
38th
574
Mathew Rennison
Male Master (U40)
1:57.32
+0:21.37
39th
688
Alan Turnbull
Team CHR
Male Grand Vet (50+)
1:57.67
+0:21.72
40th
140
Shaun Conroy
Peddlers
Male Senior (U30)
1:57.72
+0:21.77
41st
600
Robin Sawczyn
SLB
Male Veteran (U50)
1:58.92
+0:22.97
42nd
548
Nick Piper
MTBGuisborough / BikeScene
Male Veteran (U50)
1:58.95
+0:23.00
43rd
263
Elliot Gibbs
SLB
Male Master (U40)
1:59.27
+0:23.32
44th
371
Chris Hunton
Male Master (U40)
1:59.57
+0:23.62
45th
410
Stuart Knaggs
Here for the Beer
Male Veteran (U50)
1:59.86
+0:23.91
46th
689
Anthony Turner
Male Master (U40)
2:00.16
+0:24.21
47th
201
Tony Dove
Boldon MTB
Male Veteran (U50)
2:00.23
+0:24.28
48th
406
Matthew King
Sprocket Spankers
Male Master (U40)
2:00.30
+0:24.35
49th
665
Gareth Talbot
Male Master (U40)
2:00.60
+0:24.65
50th
268
Damian Gliddon
DORKmtb
Male Master (U40)
2:00.91
+0:24.96
51st
405
Dominic King
Male Master (U40)
2:01.13
+0:25.18
52nd
470
Kristian Mayland
Male Senior (U30)
2:02.19
+0:26.24
53rd
477
Aaron Mcgraw
Chainsmokers
Male Veteran (U50)
2:02.50
+0:26.55
54th
280
Richard Green
Green Machine
Male Senior (U30)
2:02.54
+0:26.59
55th
677
Chris Thompson
Male Master (U40)
2:02.58
+0:26.63
56th
50
Lucy Bell
Wheelbase Northeast
Female Master (U40)
2:02.62
+0:26.67
57th
392
Simon Jones
SLB
Male Veteran (U50)
2:02.99
+0:27.04
58th
338
Adam Hodsman
Male Senior (U30)
2:03.09
+0:27.14
59th
471
Adam McAndrew
Seamer Farm Shop
Male Master (U40)
2:03.87
+0:27.92
60th
154
Adam Crane
Male Senior (U30)
2:04.12
+0:28.17
61st
239
Jez Founde
Peddlers Cycles / Badgers Arse
Male Master (U40)
2:04.21
+0:28.26
62nd=
682
Drew Tindal
Yorkshire Cycle Hub
Male Master (U40)
2:04.39
+0:28.44
62nd=
112
Lawrence Chandler
Male Senior (U30)
2:04.39
+0:28.44
64th
473
Andrew McCreath
Male Senior (U30)
2:04.63
+0:28.68
65th
279
Jonathan Green
Green Machine
Male Senior (U30)
2:04.98
+0:29.03
66th
315
Nigel Hauxwell
WETROCKNRIDE
Male Master (U40)
2:06.19
+0:30.24
67th
402
Dominic Kidd
Male Master (U40)
2:06.58
+0:30.63
68th
437
Chris Lill
Seamer Farm Shop
Male Master (U40)
2:06.64
+0:30.69
69th
388
Stuart Johnson
Male Veteran (U50)
2:06.65
+0:30.70
70th
396
Jimi Keith
Team Pro Race Bike Cleaner
Male Veteran (U50)
2:06.86
+0:30.91
71st
75
Adam Bradley
Dirt Bag Riders
Male Veteran (U50)
2:07.14
+0:31.19
72nd
192
Phil Dolphin
MTBGuisborough / BikeScene
Male Veteran (U50)
2:07.18
+0:31.23
73rd
182
Peter Dennis
Club Rhododendron
Male Veteran (U50)
2:07.86
+0:31.91
74th
605
Callum Scott
Club Rhododendron
Male Senior (U30)
2:08.00
+0:32.05
75th
72
Bobby Boyd
Peddlers
Male Veteran (U50)
2:08.11
+0:32.16
76th
644
Michael Stables
Kevs
Male Veteran (U50)
2:08.39
+0:32.44
77th
158
Matthew Crowther
Male Master (U40)
2:08.70
+0:32.75
78th
156
Matthew Croall
DORKmtb
Male Master (U40)
2:08.82
+0:32.87
79th
387
Steven Johnson
Dirt Bag Riders
Male Veteran (U50)
2:09.15
+0:33.20
80th
285
Michael Gregory
Team CHR
Male Senior (U30)
2:09.32
+0:33.37
81st
252
Alan Gardner
Male Grand Vet (50+)
2:09.40
+0:33.45
82nd
428
Nick Lee
Male Veteran (U50)
2:09.70
+0:33.75
83rd
14
Tom Armstead
Sprocket Spankers
Male Senior (U30)
2:10.34
+0:34.39
84th
572
Duncan Read
Sprocket Spankers
Male Master (U40)
2:10.36
+0:34.41
85th
892
Richard Collett
Peddlers
Male Veteran (U50)
2:11.01
+0:35.06
86th
106
Ryan Calladine
Male Master (U40)
2:11.19
+0:35.24
87th
102
Sam Butterworth
Pretty Boy's
Male Master (U40)
2:11.30
+0:35.35
88th
284
David Gregory
Team CHR
Male Grand Vet (50+)
2:11.57
+0:35.62
89th
681
Oliver Timms
Male Master (U40)
2:12.42
+0:36.47
90th
472
Steve McConville
Potential Organ Donors
Male Veteran (U50)
2:13.00
+0:37.05
91st
375
Callum Instrell
Male Junior (MU18)
2:13.61
+0:37.66
92nd
412
Emma Knowles
Peddlers
Female Veteran (40+)
2:13.78
+0:37.83
93rd
51
Paul Bell
Js Cycle Shack
Male Grand Vet (50+)
2:14.43
+0:38.48
94th
21
Andrew Aspden
Potential Organ Donors
Male Master (U40)
2:14.96
+0:39.01
95th
707
Neil Waters
Neil Waters
Male Veteran (U50)
2:15.41
+0:39.46
96th
66
Kevin Booth
Tyre'd Knobs
Male Master (U40)
2:15.47
+0:39.52
97th
46
Miles Beckett
Js Cycle Shack
Male Veteran (U50)
2:15.55
+0:39.60
98th
32
Phil Banks
Dirt Bag Riders
Male Veteran (U50)
2:15.82
+0:39.87
99th
533
Helen Palmer
Valley Girls
Female Master (U40)
2:16.01
+0:40.06
100th
22
Barry Athey
Chr
Male Master (U40)
2:16.36
+0:40.41
101st
711
Terry Watson
50`s Rockstars
Male Grand Vet (50+)
2:16.41
+0:40.46
102nd
724
Gary Elsworth
Male Grand Vet (50+)
2:16.57
+0:40.62
103rd
266
Alex Gillham
Male Master (U40)
2:16.83
+0:40.88
104th
520
Simon Nutting
Sytner
Male Veteran (U50)
2:17.19
+0:41.24
105th
468
Thomas Maud
Talent Compensators
Male Master (U40)
2:17.72
+0:41.77
106th=
390
Alexander Jones
Badger's Arse
Male Master (U40)
2:17.84
+0:41.89
106th=
300
Gaz Dick
Male Master (U40)
2:17.84
+0:41.89
108th
298
Peter Mills
Male Veteran (U50)
2:18.44
+0:42.49
109th
728
James Williams
Male Master (U40)
2:19.97
+0:44.02
110th
467
Daniel Maud
Talent Compensators
Male Master (U40)
2:20.26
+0:44.31
111th
19
Ian Ashton
Bummer Wolves
Male Veteran (U50)
2:20.42
+0:44.47
112th
445
Steve Longmire
Pony Club
Male Veteran (U50)
2:21.41
+0:45.46
113th
657
Alex Strachan
Male Master (U40)
2:22.53
+0:46.58
114th
641
Andrew Spence
WETROCKNRIDE
Male Senior (U30)
2:23.55
+0:47.60
115th
113
Graham Cheesman
Seamer Farm Shop
Male Master (U40)
2:23.95
+0:48.00
116th
506
David Moss
Male Veteran (U50)
2:24.23
+0:48.28
117th
207
David Dunning
Chainsmokers
Male Veteran (U50)
2:24.27
+0:48.32
118th
228
Laurent Kouzmine
Male Master (U40)
2:24.66
+0:48.71
119th
534
Chris Parker
Male Master (U40)
2:24.81
+0:48.86
120th
193
Mick Donoghue
Team CHR
Male Veteran (U50)
2:25.48
+0:49.53
121st
478
Andrew Mcgraw
Chainsmokers
Male Veteran (U50)
2:26.00
+0:50.05
122nd
391
Peter Jones
Male Master (U40)
2:26.02
+0:50.07
123rd
11
Paul Alsop
50`s Rockstars
Male Veteran (U50)
2:26.39
+0:50.44
124th
73
Andrew Bradbury
Secret Jellybaby Club
Male Master (U40)
2:26.57
+0:50.62
125th
138
Barry Conner
Here for the Beer
Male Veteran (U50)
2:26.93
+0:50.98
126th
342
Mark Holden
CMBCCBA
Male Grand Vet (50+)
2:27.28
+0:51.33
127th
10
Phil Cowan
50`s Rockstars
Male Master (U40)
2:27.84
+0:51.89
128th
368
Andy Hunter
Dirt Bag Riders
Male Veteran (U50)
2:28.14
+0:52.19
129th
640
Ian Sorlie
Vasstech
Male Veteran (U50)
2:28.15
+0:52.20
130th
340
Alex Diohysios
WETROCKNRIDE
Male Senior (U30)
2:28.24
+0:52.29
131st
245
Andrew Franks
Male Grand Vet (50+)
2:29.19
+0:53.24
132nd
2
Adam Adey
Male Veteran (U50)
2:29.36
+0:53.41
133rd
152
Nick Cox
Bummer Wolves
Male Grand Vet (50+)
2:29.67
+0:53.72
134th
256
Gavin Garner
Male Master (U40)
2:30.38
+0:54.43
135th
212
Jill Eccles
Sprocket Spankers
Female Master (U40)
2:30.50
+0:54.55
136th
634
Richard Smith
Js Cycle Shack
Male Grand Vet (50+)
2:31.14
+0:55.19
137th
305
Alex Harrison
Male Master (U40)
2:32.22
+0:56.27
138th
100
Garry Bunney
Bikescene
Male Master (U40)
2:33.04
+0:57.09
139th
421
Chris Lawther
Power
Male Master (U40)
2:33.18
+0:57.23
140th
131
Christopher Coleman
Male Master (U40)
2:34.39
+0:58.44
141st
323
Andrew Herbert
50`s Rockstars
Male Grand Vet (50+)
2:34.56
+0:58.61
142nd
646
Richard Stamp
Male Veteran (U50)
2:34.58
+0:58.63
143rd
57
Nick Birch
Male Veteran (U50)
2:35.78
+0:59.83
144th
460
Liam Manuel
WETROCKNRIDE
Male Senior (U30)
2:35.84
+0:59.89
145th
449
Richard Lumb
Secret Jellybaby Club
Male Veteran (U50)
2:36.16
+1:00.21
146th
202
Matt Downer
GB Factory Racing
Male Veteran (U50)
2:38.87
+1:02.92
147th
453
Gary Lynch
Male Veteran (U50)
2:39.03
+1:03.08
148th
99
Sarah Vayro
Female Master (U40)
2:40.12
+1:04.17
149th
480
Dan McGuigan
Male Master (U40)
2:44.67
+1:08.72
150th
553
Ted Poole
CMBCCBA
Male Veteran (U50)
2:46.53
+1:10.58
151st
293
Chris Hallett
Power
Male Master (U40)
2:48.07
+1:12.12
152nd
623
Dave Smith
Power
Male Master (U40)
2:51.37
+1:15.42
153rd
577
Jon Rhodes
Bradford Bandits BMX
Male Veteran (U50)
2:52.77
+1:16.82
154th
716
Ben Wells
Secret Jellybaby Club
Male Master (U40)
2:54.14
+1:18.19
155th
463
Paul Martin
#2
Male Master (U40)
2:55.77
+1:19.82
156th
545
Ron Perry
50`s Rockstars
Male Grand Vet (50+)
2:57.15
+1:21.20
157th
267
Mairi Gillis
Team CHR
Female Senior (U30)
2:57.50
+1:21.55
158th
419
Mick Lawless
Bummer Wolves
Male Master (U40)
2:59.94
+1:23.99
159th
488
Bob McLoughlin
CMBCCBA
Male Grand Vet (50+)
3:00.28
+1:24.33
160th
205
Jason Duffy
Pony Club
Male Master (U40)
3:01.37
+1:25.42
161st
6
Peter Alexander
Bummer Wolves
Male Master (U40)
3:01.89
+1:25.94
162nd
565
Micky Rae
Power
Male Master (U40)
3:03.81
+1:27.86
163rd
508
Kevin Mumby
Kevs
Male Veteran (U50)
3:06.26
+1:30.31
164th
609
Louise Seal
Secret Jellybaby Club
Female Veteran (40+)
3:07.36
+1:31.41
165th
334
Andrew Hobson
Male Veteran (U50)
3:14.54
+1:38.59
166th
167
Rob Daniels
CMBCCBA
Male Veteran (U50)
3:16.07
+1:40.12
167th
104
Josh Bywater
Peddlers
Male Senior (U30)
3:19.88
+1:43.93
168th
172
Liz Dawson
Pony Club
Female Veteran (40+)
3:27.77
+1:51.82
169th
737
Hayley Winspear
Peddlers
Female Master (U40)
3:29.43
+1:53.48
170th
189
Gregory Dionysios
WETROCKNRIDE
Male Grand Vet (50+)
3:34.00
+1:58.05
171st
639
David Sollett
Peddlers
Male Senior (U30)
3:35.53
+1:59.58
172nd
246
Helen Franks
Female Veteran (40+)
3:43.41
+2:07.46
173rd
461
Paul Manuel
WETROCKNRIDE
Male Veteran (U50)
3:56.29
+2:20.34
174th
301
Blehrim Harizi
Male Veteran (U50)
4:44.24
+3:08.29
175th
481
Ciaron Mckee
Norton massive
eBike
9:10.63
+7:34.68
Back to Top