SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Stage Results for Off The Bloom Adventure Race - 18-Aug-2018 - Elite - Cycle 3
...return to index
Elite - Cycle 3
Pos
No.
Name
Club
Gender
Time
Behind
1st
320
Matt Molloy
M
00:09:00
2nd
311
Bernard Smyth
Ultimate Conditioning
M
00:09:10
+00:00:10
3rd
315
John Ward
M
00:09:26
+00:00:26
4th
275
Ger Griffin
Coalface Adventure
M
00:09:32
+00:00:32
5th
301
Andrew Reilly
Ultimate Conditioning
M
00:09:34
+00:00:34
6th
264
Adrian Farrell
Muckno Tri
M
00:09:37
+00:00:37
7th
296
Mark O'Gorman
Keeper Cycling Club
M
00:09:52
+00:00:52
8th
268
Sam Fox
Athlone Triathlon Club
M
00:10:06
+00:01:06
9th
276
David Holligan
Athy Tri Club
M
00:10:09
+00:01:09
10th
298
Sile Peavoy
F
00:10:26
+00:01:26
11th
294
Ian O'Connell
M
00:10:27
+00:01:27
12th=
308
Toine Siebelink
Athlone Triathlon Club
M
00:10:34
+00:01:34
12th=
440
Barry Ahern
Villagers
M
00:10:34
+00:01:34
14th
278
Lorraine Horan
Keeper Cycling Club
F
00:10:35
+00:01:35
15th
279
Andrew Howard
M
00:10:37
+00:01:37
16th=
286
Quentin McCann
Off the Bloom
M
00:10:38
+00:01:38
16th=
310
Philip Smith
CKR
M
00:10:38
+00:01:38
18th
295
Donal Og O'Donovan
M
00:10:47
+00:01:47
19th
282
Fearghal Kealey
Kinnitty
M
00:10:48
+00:01:48
20th
289
Brian Mellerick
M
00:10:56
+00:01:56
21st
299
Thomss Phelan
Limerick AC
M
00:11:01
+00:02:01
22nd
277
Jill Horan
F
00:11:04
+00:02:04
23rd
290
Baithen Mooney
M
00:11:16
+00:02:16
24th
281
Eanna Kealey
M
00:11:18
+00:02:18
25th
255
Linda Carroll
Keeper Cycling Club
F
00:11:21
+00:02:21
26th
307
Sean Sheedy
M
00:11:26
+00:02:26
27th
256
Martin Clarke
5Star Sprinters
M
00:11:28
+00:02:28
28th
293
Aodh O Connor
Brothers Pearse
M
00:11:47
+00:02:47
29th
262
Martina Dunne
F
00:11:52
+00:02:52
30th
272
Frank Gleeson
M
00:11:55
+00:02:55
31st=
306
Jordan Seymour
M
00:11:56
+00:02:56
31st=
267
Oliver Flaherty
M
00:11:56
+00:02:56
33rd
261
Regina Dempsey
F
00:12:00
+00:03:00
34th
284
Brian Magee
Is Feidir Linn
M
00:12:02
+00:03:02
35th
259
George Craig
Ultimate Conditioning
M
00:12:14
+00:03:14
36th
260
Patrycja Daly
West Waterford AC
F
00:12:15
+00:03:15
37th=
263
Jim Durham
M
00:12:27
+00:03:27
37th=
271
Stewart Gee
Is Feidir Linn
M
00:12:27
+00:03:27
39th
258
John Cogan
M
00:12:34
+00:03:34
40th
319
Vincent Wyer
A Quick Release Coaching / Tullamore CTC
M
00:12:37
+00:03:37
41st
288
Eoin McMahon
Portumna Cycling Club
M
00:12:46
+00:03:46
42nd
257
John Clogher
M
00:12:49
+00:03:49
43rd
300
Colette Powell
F
00:12:50
+00:03:50
44th=
304
Harry Seymour
M
00:13:02
+00:04:02
44th=
265
Ray Farrelly
Virginia Triathlon and Cycling Club
M
00:13:02
+00:04:02
46th
303
Claire Scully
F
00:13:05
+00:04:05
47th
287
Anna McCarthy
F
00:13:09
+00:04:09
48th
442
Mary Berry
F
00:13:18
+00:04:18
49th
316
Mark Waters
M
00:14:22
+00:05:22
50th
317
Barry Weldon
M
00:14:26
+00:05:26
51st
441
Tom Bennett
M
00:14:27
+00:05:27
52nd
292
William Murphy
M
00:14:54
+00:05:54
273
Stephen Greene
Nenagh tri club
M
00:12:56
Back to Top