SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Stage Results for Scottish Enduro Series R5 - Pifichie - 16-Sep-2018 - Provisional - Master Male - Frankensteins
...return to index
Master Male - Frankensteins
Pos
No.
Name
Team
Time
Behind
1st
21
Gareth Bezant
Army Enduro MTB Team
1:29.08
2nd
260
Nick Smart
1:34.44
+0:05.36
3rd
253
Anthony Sharples
Black Salami
1:34.67
+0:05.59
4th
249
Gary Scott
Black Salami
1:35.13
+0:06.05
5th
147
Andrew Lochhead
Royal Air Force Gravity Enduro Team
1:35.48
+0:06.40
6th
126
Matthew Jones
Velo Ulverston
1:36.11
+0:07.03
7th
79
Timothy Fleming
Army Enduro MTB Team
1:38.41
+0:09.33
8th
71
Eóin Elliott
Icycles
1:38.67
+0:09.59
9th
254
Duncan Short
1:39.01
+0:09.93
10th
192
Brendan Morris
1:39.33
+0:10.25
11th
134
James Knowles
Team CHR
1:39.34
+0:10.26
12th
229
Ed Rider
Black Salami
1:40.02
+0:10.94
13th
252
Jim Sharp
Bennachie Bike Bothy
1:40.30
+0:11.22
14th
47
Lewis Cowe
Icycles
1:42.58
+0:13.50
15th
158
Jim MacPhail
NETCO
1:42.91
+0:13.83
16th
53
James Davidson
NETCO
1:43.01
+0:13.93
17th
291
Jonathan Wells
Pearl Izumi UK
1:43.46
+0:14.38
18th
271
William Sutherland
Orangefox Bikes
1:43.65
+0:14.57
19th
304
Ross Young
Yng.Lab
1:44.59
+0:15.51
20th
312
Sam Kennedy
1:44.73
+0:15.65
21st
273
Daniel Taylor
1:44.85
+0:15.77
22nd
161
Douglas Marshall
NETCO
1:45.29
+0:16.21
23rd
184
Alastair Millar
1:46.09
+0:17.01
24th
278
Steven Tonge
Black Salami
1:46.16
+0:17.08
25th
165
Andrew Mcavoy
1:46.40
+0:17.32
26th
282
Max Vasilyev
Thunder Horse
1:46.42
+0:17.34
27th
28
Scott Burnett
NETCO
1:47.41
+0:18.33
28th
247
Ally Saville
1:47.70
+0:18.62
29th
215
Chris Paul
Ae Bike Shop
1:47.78
+0:18.70
30th
154
Neal Mackay
1:47.95
+0:18.87
31st
290
Michael Watt
Black Salami
1:48.54
+0:19.46
32nd
251
Jorge Serrada
#soshimanoracing
1:48.68
+0:19.60
33rd
46
Jonathan Coppock
1:48.99
+0:19.91
34th
50
Ben Culverhouse
iBro Racing
1:53.95
+0:24.87
35th
244
Michael Salt
1:54.35
+0:25.27
36th
178
Stuart McLaren
All the gear and no idea
1:54.43
+0:25.35
37th
69
Marc Eddon
REME MTB Enduro
1:54.59
+0:25.51
38th
18
John Belcher
1:55.78
+0:26.70
39th
174
Tommy Mcivor
1:56.33
+0:27.25
40th
98
Richard Greenfield
Army Enduro MTB Team
1:56.41
+0:27.33
41st
285
Andrew Watson
1:57.16
+0:28.08
42nd
95
Richard Gray
1:57.49
+0:28.41
43rd
115
Robert Hogg
1:58.88
+0:29.80
44th
219
Ross Pirie
Red neck root bashers
2:01.61
+0:32.53
45th
204
Kevin Nelson
2:01.91
+0:32.83
46th
218
Ian Pibworth
iBro Racing
2:02.58
+0:33.50
47th
183
Jiri Micanek
2:04.35
+0:35.27
48th
11
Lee Baines
2:06.23
+0:37.15
49th
121
Tom Jenkins
NETCO
2:06.77
+0:37.69
50th
156
Mark Mackenzie
Army Enduro MTB Team
2:07.61
+0:38.53
51st
87
Fraser Gellan
2:09.79
+0:40.71
52nd
169
Andrew McColm
Ae Bike Shop
2:11.10
+0:42.02
53rd
227
Tomas Reznicek
2:11.74
+0:42.66
54th
217
Alex Green
2:12.73
+0:43.65
55th
76
Rew Ferguson
Team Caledonian
2:14.00
+0:44.92
56th
96
Robin Gray
Bike Craft Cartel
2:14.75
+0:45.67
57th
194
Lee Morrison
Thunder Horse
2:15.25
+0:46.17
58th
15
Paul Beaton
Mikes Bikes Aviemore
2:15.51
+0:46.43
59th
111
Kyle Henderson
2:17.32
+0:48.24
60th
63
Andrew Doig
SCC
2:17.67
+0:48.59
61st
23
Doug Blease
Crack Cleaners
2:21.82
+0:52.74
62nd
245
Neil Sandilands
2:24.29
+0:55.21
63rd
37
William Clarke
2:25.36
+0:56.28
64th
211
Nicholas Pacewicz
Team Wheat Bier
2:25.93
+0:56.85
65th
113
Chris Hetherington
2:27.55
+0:58.47
66th
74
Andrew Ferguson
Cowal Mountain Bike Club
2:27.75
+0:58.67
67th
100
Sean Guild
2:30.34
+1:01.26
68th
187
Paul Miller
Fat Choppers
2:33.60
+1:04.52
69th
216
Pav Pawlowski
2:34.00
+1:04.92
70th
56
Luke Dawson
2:34.95
+1:05.87
71st
27
Scott Buchan
Team CHR
2:35.72
+1:06.64
72nd
205
Guy Nevison
Army Enduro MTB Team
2:55.20
+1:26.12
73rd
150
Jamie MacDonald
2:57.02
+1:27.94
74th
321
Ryan Fulton
3:04.50
+1:35.42
75th
142
Peter Lindsay
3:16.10
+1:47.02
76th
259
James Slater
Ham Huck Syndicate / Slater Architecture
3:16.30
+1:47.22
Back to Top