SiTiming from SPORTident
SiTiming from SPORTident
Stage Results for Scottish Enduro Series R5 - Pifichie - 16-Sep-2018 - Provisional - Master Male - The Resurrection
...return to index
Master Male - The Resurrection
Pos
No.
Name
Team
Time
Behind
1st
147
Andrew Lochhead
Royal Air Force Gravity Enduro Team
1:55.23
2nd
249
Gary Scott
Black Salami
1:55.78
+0:00.55
3rd
260
Nick Smart
1:55.80
+0:00.57
4th
126
Matthew Jones
Velo Ulverston
1:56.01
+0:00.78
5th
134
James Knowles
Team CHR
1:57.40
+0:02.17
6th
47
Lewis Cowe
Icycles
1:57.45
+0:02.22
7th
253
Anthony Sharples
Black Salami
1:58.18
+0:02.95
8th=
254
Duncan Short
1:59.16
+0:03.93
8th=
154
Neal Mackay
1:59.16
+0:03.93
10th
79
Timothy Fleming
Army Enduro MTB Team
2:01.61
+0:06.38
11th=
165
Andrew Mcavoy
2:02.28
+0:07.05
11th=
252
Jim Sharp
Bennachie Bike Bothy
2:02.28
+0:07.05
13th
46
Jonathan Coppock
2:02.47
+0:07.24
14th
71
Eóin Elliott
Icycles
2:02.50
+0:07.27
15th
271
William Sutherland
Orangefox Bikes
2:02.52
+0:07.29
16th
158
Jim MacPhail
NETCO
2:02.66
+0:07.43
17th
192
Brendan Morris
2:02.71
+0:07.48
18th
291
Jonathan Wells
Pearl Izumi UK
2:03.36
+0:08.13
19th
53
James Davidson
NETCO
2:04.17
+0:08.94
20th
312
Sam Kennedy
2:04.79
+0:09.56
21st
290
Michael Watt
Black Salami
2:06.51
+0:11.28
22nd
273
Daniel Taylor
2:07.05
+0:11.82
23rd
21
Gareth Bezant
Army Enduro MTB Team
2:07.67
+0:12.44
24th
229
Ed Rider
Black Salami
2:08.21
+0:12.98
25th
161
Douglas Marshall
NETCO
2:08.25
+0:13.02
26th
278
Steven Tonge
Black Salami
2:08.42
+0:13.19
27th
184
Alastair Millar
2:08.47
+0:13.24
28th
247
Ally Saville
2:08.62
+0:13.39
29th
304
Ross Young
Yng.Lab
2:09.32
+0:14.09
30th
178
Stuart McLaren
All the gear and no idea
2:09.38
+0:14.15
31st
28
Scott Burnett
NETCO
2:10.84
+0:15.61
32nd
282
Max Vasilyev
Thunder Horse
2:14.71
+0:19.48
33rd
69
Marc Eddon
REME MTB Enduro
2:14.82
+0:19.59
34th
244
Michael Salt
2:15.05
+0:19.82
35th
215
Chris Paul
Ae Bike Shop
2:15.13
+0:19.90
36th
18
John Belcher
2:15.95
+0:20.72
37th
98
Richard Greenfield
Army Enduro MTB Team
2:16.22
+0:20.99
38th
115
Robert Hogg
2:17.99
+0:22.76
39th
95
Richard Gray
2:18.07
+0:22.84
40th
156
Mark Mackenzie
Army Enduro MTB Team
2:18.46
+0:23.23
41st
205
Guy Nevison
Army Enduro MTB Team
2:18.56
+0:23.33
42nd
76
Rew Ferguson
Team Caledonian
2:19.01
+0:23.78
43rd
111
Kyle Henderson
2:20.04
+0:24.81
44th
121
Tom Jenkins
NETCO
2:20.54
+0:25.31
45th
50
Ben Culverhouse
iBro Racing
2:22.25
+0:27.02
46th
285
Andrew Watson
2:23.00
+0:27.77
47th
11
Lee Baines
2:23.84
+0:28.61
48th
113
Chris Hetherington
2:23.85
+0:28.62
49th
251
Jorge Serrada
#soshimanoracing
2:24.03
+0:28.80
50th
219
Ross Pirie
Red neck root bashers
2:24.18
+0:28.95
51st
218
Ian Pibworth
iBro Racing
2:25.32
+0:30.09
52nd
87
Fraser Gellan
2:26.28
+0:31.05
53rd
217
Alex Green
2:26.97
+0:31.74
54th
150
Jamie MacDonald
2:27.25
+0:32.02
55th
63
Andrew Doig
SCC
2:27.34
+0:32.11
56th
169
Andrew McColm
Ae Bike Shop
2:28.59
+0:33.36
57th
15
Paul Beaton
Mikes Bikes Aviemore
2:28.78
+0:33.55
58th
100
Sean Guild
2:28.85
+0:33.62
59th
194
Lee Morrison
Thunder Horse
2:29.19
+0:33.96
60th
204
Kevin Nelson
2:31.89
+0:36.66
61st
174
Tommy Mcivor
2:33.21
+0:37.98
62nd
96
Robin Gray
Bike Craft Cartel
2:34.99
+0:39.76
63rd
183
Jiri Micanek
2:35.17
+0:39.94
64th
227
Tomas Reznicek
2:36.70
+0:41.47
65th
211
Nicholas Pacewicz
Team Wheat Bier
2:39.89
+0:44.66
66th
266
Neil Stewart
Black Salami
2:39.90
+0:44.67
67th
27
Scott Buchan
Team CHR
2:40.93
+0:45.70
68th
23
Doug Blease
Crack Cleaners
2:44.81
+0:49.58
69th
74
Andrew Ferguson
Cowal Mountain Bike Club
2:48.00
+0:52.77
70th
142
Peter Lindsay
2:49.23
+0:54.00
71st
187
Paul Miller
Fat Choppers
2:52.07
+0:56.84
72nd
56
Luke Dawson
2:52.54
+0:57.31
73rd
216
Pav Pawlowski
2:55.69
+1:00.46
74th
259
James Slater
Ham Huck Syndicate / Slater Architecture
3:17.25
+1:22.02
75th
321
Ryan Fulton
3:19.34
+1:24.11
76th
37
William Clarke
7:52.05
+5:56.82
77th
245
Neil Sandilands
20:43.50
+18:48.27
Back to Top