Stage Results for STARMAN Night Triathlon - 17 Aug 2019 - Solo - Transition 1

...return to index

Solo - Transition 1

70.3km

Pos No. Name Team Category Time Behind
1st 68 Chris Watson   M 00:04:32  
2nd 10 Gavin Brown   M 00:05:59 +00:01:27
3rd 56 James Robb   M 00:06:18 +00:01:46
4th 29 Robert Kingdom   M 00:06:45 +00:02:13
5th 52 Kate Pearson Glasgow Triathlon Club F 00:06:49 +00:02:17
6th 8 Andy Birrell Montrose Triathlon Club M 00:07:15 +00:02:43
7th 17 Adam Doyle Cork Triathlon Club M 00:07:46 +00:03:14
8th 57 Beth Scholes Performance Edge F 00:07:58 +00:03:26
9th 45 Donald Musk   M 00:07:59 +00:03:27
10th 66 Anne Taylor Team Cauldwells F 00:08:08 +00:03:36
11th 11 Graeme Bullock Team GALAH M 00:08:10 +00:03:38
12th 13 Alastair Coombe Belper 10-20 M 00:08:26 +00:03:54
13th 49 Andy Nicoll   M 00:08:31 +00:03:59
14th 4 Grant Anderson North Highland Harriers M 00:08:49 +00:04:17
15th 12 Neil Clark Glenrothes Triathlon Club M 00:08:52 +00:04:20
16th 1 Andrew Aitken Strathearn Harriers M 00:08:55 +00:04:23
17th 2 Alvaro Aldeguer Edinburgh Triathletes M 00:08:56 +00:04:24
18th 19 James Hardie Carnethy Hill Racing Club M 00:09:11 +00:04:39
19th= 20 Mark Hartree Carnethy Hill Racing Club M 00:09:12 +00:04:40
19th= 59 Marcus Shearer Orkney Running club M 00:09:12 +00:04:40
19th= 69 Thomas Wood Time Is On My Side M 00:09:12 +00:04:40
22nd 34 John Main   M 00:09:22 +00:04:50
23rd 53 Liam Perks Three Peaks Triathletes M 00:09:25 +00:04:53
24th 24 Philip Jenkinson 144 Parachute Medical Squadron M 00:09:32 +00:05:00
25th 22 Steve Holliman Chester Triathlon Club M 00:09:36 +00:05:04
26th 54 Ian Poolman Glenrothes Triathlon Club M 00:09:46 +00:05:14
27th 58 Duncan Shearer Dunk#winging it M 00:09:58 +00:05:26
28th 47 Nigel Neath Chester Triathlon Club M 00:10:11 +00:05:39
29th 27 Brian King Kirkcaldy wizards M 00:10:29 +00:05:57
30th 65 Claire Sutcliffe Total Tri Training F 00:10:31 +00:05:59
31st 44 Geddes Murray Team Murray Do Tri M 00:10:32 +00:06:00
32nd 55 Sarah Reid   F 00:10:46 +00:06:14
33rd 21 Anthony Herbert   M 00:11:00 +00:06:28
34th 36 Stephen Mclean   M 00:11:11 +00:06:39
35th 30 Alexandra Kotowicz Glenrothes Triathlon Club F 00:11:12 +00:06:40
36th 6 Gwyn Ashford   M 00:11:29 +00:06:57
37th 60 Andrew Sim Glenrothes Triathlon Club M 00:11:55 +00:07:23
38th 46 Angus Naismith Serpentine RC M 00:12:03 +00:07:31
39th 41 Andy Milne Glenrothes Triathlon Club M 00:12:10 +00:07:38
40th 9 Sean Bolton   M 00:12:22 +00:07:50
41st 67 Nick Townsley 0000 Is The Best M 00:12:48 +00:08:16
42nd 39 Doug Meehan   M 00:13:52 +00:09:20
43rd 5 Neil Anderson Glenrothes Triathlon Club M 00:14:01 +00:09:29
44th 16 Jane Douglas   F 00:14:03 +00:09:31
45th 7 Marc Bailey Grangemouth Triathlon Club M 00:14:16 +00:09:44
46th 43 Eleanor Munro Keith & District AAC F 00:16:47 +00:12:15
47th 28 Daniel King Ulverston Tri Club M 00:17:18 +00:12:46
48th 42 Emma Milne   F 00:17:25 +00:12:53